T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / PENDİK - Kurtköy Anadolu İmam Hatip Lisesi

Haberler

Ara

Okulumuz tarafından 16.12.2018 tarihinde başlatılan YEMENE YARDIM KAMPANYASI kapsamında öğrenci ve velilerimizin üstün gayreti, öğretmenlerimizin özverili çalışmaları sayesinde geçen bir haftalık süreç içersinde yaklaşık 11.000 tl´lik bir yardıma ulaşılmıştır. Öğrencilerimizden gelen yoğun talep üzerine yardım kampanyamız bir hafta daha uzatılmıştır.Toplanan bu yardımların bir nebzede olsa Yemenli kardeşlerimizin yaralarını sarması ümidiyle, emeği geçen herkese teşekkür eder, yapılan ve yapılacak olan tüm yardımlarımızın Cenab-ı Hakk tarafından kabûlünü niyâz ederiz.

Ara

Okulumuz 7. ve 8. sınıf öğrencileri Türkçe öğretmenimiz Elif GÜNDÜZ rehberliğinde şiir dinletisi sunumu yaptılar. Duygularımız konulu şiir dinletisine katılan, emek harcayan tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Ara

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Şehit Adil Büyükcengiz AİHL ortaklığında yapılan Adımla Pedalla Sağlığı Kucakla sloganı ile düzenlenen Kız İmam Hatip Liseleri arası spor müsabakalrında öğrencilerimiz çeşitli başarılara imza atarak okulumuzu gururlandırdılar. Beden Eğitimi öğretmenimiz Özlem Fatma Şık koordinasyonunda yarışmlara hazırlanan ve dereceye giren tüm öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Ara

Meslek dersi öğretmenlerimizce okul mescidimizde "Uygulamalı Namaz Eğitimleri" gerçekleştirilmektedir.

Ara

Lise öğrencilerim arasında Arapça dikte Yarışması düzenlendi.

Ara

2018 / 2019 Eğitim öğretim yılı 1. Dönemi içerisinde okulumuzda gerçekleştirilen Akademik, Sosyal ve Kültürel faaliyetler öğretmenlerimizce değerlendirildi.

Ara

Taare Zameen Par, 2007 yapımı yönetmenliğini Aamir Khan, Amole Gupte ve Ram Madhvani´nin yaptığı bir dram filmidir. Başrollerini Darsheel Safary ve Aamir Khan paylaşmaktadır. 

Aralık ayı KTS faaliyetleri çerçevesinde film öğretmenlerimizce izlendi ve değerlendirildi.

Ara

Öğrencilerimizin dil gelişimini desteklemek için koridorlarımızda yine öğrencilerimizin katkıları ile hazırlanan yabacı dil panolarımız.

Ara

Okulumuzun Cam Kemik Hastası olan 6. sınıf öğrencimiz Abdüssamed ile yine okulumuzun ilk engelli (Tekerlekli sandalye kullanan) ve 7 yıldır bizimle olan 11. sınıf öğrencimiz Ümmühan´a 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebeti ile çiçek takdim ederek bir gün değil her gün yanlarında olduğumuzu hissettirmek istedik. Sınıf arkadaşlarına da onlar adına minik bir ikramda bulunduk.

Kas

Yüreklerimize sevgiyi, saygıyı,sevdayı,aşkı,erdemi,fazileti,iffeti,hayayı,tevazuyu,bağışlamayı ve en önemlisi bütün bu erdemlerin kaynağı olan merhameti yerleştiren, Hz. Adem´den Hz. ibrahim´e, Hz. Musa´dan Hz. İsa´ya bütün rahmet elçilerine ve "Biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik" hitabının büyük muhatabı Efendiler Efendisine, sevgililer sevgilisine selam olsun.

Kas

Ağustos ayında kaybettiğimiz Sosyal Bilgiler öğretmenimiz Merhum Hayrettin Kayayı kabrinde ziyaret ettik. Tüm ebediyete intikal etmiş eğitimcilerimizi saygı sevgi ve rahmetle anıyor kabirleri nur, mekanları cennet ruhları şad olsun diyoruz.

Kas

Kurtköy AİHL öğrencileri lisedeyken üniversite sıraları ile tanışıyor…

12. sınıf öğrencilerimiz, Marmara Üniversite’ne düzenlenen gezimizde her bölümden akademisyenler ile sohbet etme, bölüm derslerine girme, laboratuvarda yapılan deneylere şahit olma ve merak ettikleri tüm soruların cevaplarını öğrenme şansını yakaladı.

Öğrencilerimizin üniversite bölümlerini daha yakinen tanıyıp bilgi sahibi olmalarını amaçladığımız gezimizde Marmara Üniversitesi’nin genel tanıtımı yapıldı. Fakültelerdeki bölümler, kulüplerdeki çalışmalar, okulun sağladığı Erasmus, Farabi, Mevlana gibi imkanlar anlatıldı.

Atatürk Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İşletme Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi gezildi. Laboratuvarlar ve yapılan çalışmalar görüldü. Kampüs içinde bulunan kütüphaneye gidildi. Bölümler hakkında genel bilgiler edinildi. Bölüm öğrencileri ile ders programları, üniversitenin eğitimi, sosyal imkânlar hakkında konuşuldu.

Üniversitenin akademik kadrosundaki çalışanlar tarafından öğrencilerimize motivasyon artırıcı konuşmalar gerçekleştirildi.

Geziye Tarih Öğretmenimiz Bülent Çakır, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Rukiye Şahin ve Rehber Öğretmenimiz Hatice Aktürk gözetiminde 52 öğrencimiz katıldı.

Kas

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü aramızdan ayrılışının 80. yılında saygı, özlem ve minnetle anıyoruz. 

Kas

01.11.2018 tarihinde 23 öğrenci, 1 öğretmen ve 1 idarecimizle Florya Akvaryum,1453 İstanbul’un Fethi Panaroma ve Eyüp semtine gezi düzenlenmiştir. Gezimizin düzenlenmesinde katkıları olan Biyoloji öğretmenimiz Dürdane ÖLMEZ hocamıza ve idarecimiz Muhterem KAHRAMAN hocamıza teşekkür ederiz.

Kas

Okulumuz öğretmenlerince dönem dönem maddi olarak desteğe ihtiyacı olan öğrencilerimize verilmek üzere başlatılan maddi yardım projemiz çocuklarımızın küçük ama temel ihtiyaçlarını gideriyor. Öğretmenlerimizin küçük ama değerli destekleri ile kumbaramızda biriken yardım paraları bazen öğrencilerimize forma, bazen kitap, bazen de cep harçlığı oluyor. Destek vermek isteyen tüm paydaşlarımızı projemize dahil ederek daha güzel ve daha güçlü bir okul olmayı hedefliyoruz.